Windows > Araçlar >
5 (43 Oy)
Glary Utilities icon

Glary Utilities

5.118.0.143 windows icon yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız

Etkili araçlarla güçlendirilmiş performans iyileştirici sistem aracı.

hemen indir HEMEN İNDİR

Glary Utilities

Hakkında

Glary Utilities, bilgisayarınızı doğrudan ilgilendiren performans iyileştirme, hızlandırma ve sorunları giderme gibi bir çok konuda yardım sunan çok fonksiyonlu sistem aracıdır. Aynı zamanda Kayıt Defteri Bakımı, Gizlilik Denetimi, Sabit Disk Denetimi, Disk Alanı Denetimi, Sistem Denetimi, Sürücü Denetimi, Sistem Durumu, Zararlı Yazılım Denetimi ve Program Denetimi başlıkları altında çeşitli araçlar sunan kompakt bir sistem yönetim aracıdır.

1 Tıkla Otomatik Bakım özelliği ile hiç bir ayar veya seçim yapmanıza gerek kalmadan bilgisayarınız için bakım ve onarım gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bilgisayarınıza hakim olmak istiyorsanız Gelişmiş Araçlar sekmesinden Glary Utilities ile yapabileceğiniz tüm işlemleri görüntüleyebilirsiniz.

Kayıt Defteri Bakımı

Onarım, Birleştirme, Yedekleme ve Geri Yükleme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz Kayıt Defteri Bakımı aracı ile kayıt defterinizdeki çeşitli sebeplerden ortaya çıkan sorunları tespit edebilir ve onarabilirsiniz. Kayıt Defteri üzerinde gerçekleşen kayıt ve silme işlemleri zamanla sabit disk üzerinde yapısal bozukluklara, boşluklara sebep olur. Bu durum önyüklemeyi geciktirerek bilgisayar performansınızı düşürür. Birleştirme işlemi ile yapısal bozukluklar ve boşluklar giderilerek bilgisayar performansınız artırılmaktadır.

Gizlilik Denetimi

Geçmiş Temizliği, Boş Alan Temizleme ve Dosya Şifreleme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz Gizlilik Denetimi aracı ile kişisel gizliliğinizi üst seviyede tutabilirsiniz. İnternet tarayıcılarının sakladığı gezinme geçmişi dosyalarını ve işletim sisteminizin sakladığı geçici dosyaları (Temporary Files) kolayca temizleyebilirsiniz. Gizlilik Denetimi aracı içerisinde yapabileceğiniz diğer önemli bir işlem ise dosya parçalayıcıdır. Hassas içeriğe sahip dosyalarınızı geri dönüşü olmayan, kurtarılamaz bir şekilde silebilirsiniz. Bu işlem ABD Savunma Bakanlığı tarafından da aktif şekilde kullanılan bir yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Dosyalarınızı silmeden güvenliğini sağlamak için şifreleyebilir ve daha sonra şifresini de çözebilirsiniz.

Sabit Disk Denetimi

Birleştirme ve Hata Denetimi işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz Sabit Disk Denetimi aracı ile sabit disklerinizin daha hızlı okuma yaparak performans artışını sağlamak için disk birleştirmesi yapabilirsiniz. Disk Birleştirme işlemlerinizden önce veya sonra performansınızı etkileyebilecek herhangi bir hata olup olmadığını Hata Denetimi ile kontrol edebilirsiniz.

Sistem Denetimi

Başlangıç Öğeleri, Hizmetler, Zamanlanmış Görevler ve İşlem Yönetimi özellikleri ile güçlendirilmiş Sistem Denetimi aracı, bilgisayarınızın açılış hızı ve diğer performans etkileyici faktörleri iyileştiren en etkili çözümdür.

Sürücü Denetimi

Yedekleme, Geriyükleme, Güncelleme ve Kaldırma işlemlerini yapabileceğiniz Sürücü Denetimi aracı ile bilgisayarınızda yüklü bulunan aygıtların driver dosyalarını tek bir paket halinde saklayabilirsiniz. Format sonrasında ek bir zahmete ihtiyaç duymadan geriyükleme işlemi sayesinde tüm aygıtlarınıza ait driver paketlerini yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarınızda bulunan sürücüleri Glary Utilities sayesinde güncelleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Sistem Durumu

Sistem geri yükleme noktası oluşturabileceğiniz bu özellik ile bilgisayarınızı olası tehlikelere karşı güvenceye alabilirsiniz. Glary Utilities, sistem dosyalarınızı onarma seçeneğine sahip olmasına rağmen onarım mümkün olmayan durumlarda sistem geri yükleme noktasına başvurabilirsiniz. Oluşturduğunuz yedek ile bilgisayarınızın sorunsuz çalıştığı bir zamana geri dönüş yaparak dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

Zararlı Yazılım Denetimi

Uygulamanın en basit ve en yararlı araçlarından biri olan Zararlı Yazılım Denetimi, kısa bir süre içerisinde bilgisayarınızda tarama yaparak zararlı yazılımları tespit eder ve sisteminizden tamamen arındırmanızı sağlar.

Program Denetimi

Program Kaldırma ve Güncelleme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz Program Denetimi aracı sayesinde geride hiç bir iz bırakmadan kurulu programları bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Güncelleme işlemi bilgisayarınızdaki tüm uygulamaların sürümlerini kontrol ederek sizin için daha yeni sürümleri olup olmadığını kontrol ederek liste halinde sunar.

Portable sürümünü oluşturmak için menü sekmesinden "Kurulumsuz Sürüm" seçeneğine tıklayarak açılan pencerede oluştur öğresine basmanız yeterlidir. Glary Utilities Portable, otomatik olarak .zip formatında masaüstünüze oluşturulacaktır.

Önemli Not: Glary Utilities sadece kişisel kullanımlar için ücretsiz olmakla birlikte ticari kullanımlar için üretici sitesi veya program içerisinden yönlendirileceğiniz lisans satın alma sayfasından lisans alımı gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Devamını Oku...
Glary Utilities Detay
Platform : Windows
Sistem : Windows XP/Vista/7/8/10
Virüs Kontrol : Tarandı
Boyut : 16.8 MB
Dil : Türkçe
Lisans : Ücretsiz
Yayımcı : Glarysoft
Güncellenme : 23.04.2019
Benzerler
DriverEasy icon
DriverEasy 5.6.12.37077
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Demo
Daemon Tools Pro icon
Daemon Tools Pro 8.10
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Deneme
Smart Data Recovery icon
Smart Data Recovery 5.0
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Deneme
Virtual CloneDrive icon
Virtual CloneDrive 5.5.0.0
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Ücretsiz
Driver Checker icon
Driver Checker 2.7.5
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Ücretsiz
Günceller
AdwCleaner icon
AdwCleaner 7.4
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Ücretsiz
Chromium icon
Chromium 78.0.3901.0
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Ücretsiz
RogueKiller icon
RogueKiller 13.4.1.0
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Ücretsiz
ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall icon
ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 15.6.121.18102
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Ücretsiz
Ultra Adware Killer icon
Ultra Adware Killer 7.6.3.0
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Ücretsiz
Popülerler
Google Chrome icon
Google Chrome 76.0.3809.87
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Ücretsiz
Ammyy Admin icon
Ammyy Admin 3.7
yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız Ücretsiz
GTA Türk icon
GTA Türk
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Ücretsiz
Adobe Flash Player icon
Adobe Flash Player 32.0.0.171
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Ücretsiz
Microsoft PowerPoint icon
Microsoft PowerPoint 2016 Preview
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Deneme
^
indir
Kullanım Şartları - Gizlilik Politikası - Hakkımızda - Bize Ulaşın

facebook icon twitter icon google icon pinterest icon