Windows > Güvenlik >
4 (3 Oy)
Norton AntiVirus icon

Norton AntiVirus

22.14.0.54 windows icon yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız

Cihazınız için tehditlere karşı koruma sağlayan kapsamlı güvenlik yazılımı.

hemen indir HEMEN İNDİR

Norton AntiVirus

Hakkında

Norton AntiVirus, virüs ve kötü amaçlı yazılımların tamamına karşı güncellenen virüs ve kötü amaçlı yazılım tanıma veritabanı sayesinde bilgisayar, ağ ve internet güvenliğini sağlayan antivirüs programıdır. Cihazlarınız için tam koruma sağlayan güvenlik uygulaması Norton AntiVirus, her tür dış tehlikeye karşı gerçek zamanlı tarama ve tespit imkanı sunar.

Minimize ve basit bir arayüz ile kullanıcılarını karşılayan Norton AntiVirus, kullanımı son derece basit olan Güvenlik, Kimlik Koruması ve Performans'ın oluşturduğu 3 ayrı sekmeden yönetiliyor. Norton AntiVirus ile alakalı genel ayarlara ulaşabileceğiniz ana pencerenin üst kısmında bulunan Settings öğesinden antivirüs, zamanlanmış tarama, ağ, spam mail ve kimlik koruma ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Güvenlik

Bilgisayar, Ağ ve Web başlıkları altında otomatik koruma, e-mail koruması, tarayıcı koruması, internet gezinim koruması ve indirme işlemleri kontrolü sağlar. Dilediğiniz koruma hizmetini devre dışı bırakabilir veye devreye sokabilirsiniz.

Tüm bu korumalara ilişkin ek özellik geliştirmelerinden ve güncellenen kötü amaçlı yazılım tanımlarından faydalanabilmeniz için anlık güncelleme kontrol ve yükleme işlemlerini yürüten LiveUpdate özelliğini kullanmanız yeterli. LiveUpdate sizin yerinize tüm özellik geliştirmelerini ve virüs imza veritabanlarını takip ederek güncelleme olduğunda otomatik olarak yükler.

Kimlik Koruması

İnternet ortamında kişisel bilgilerinizi güvende ve gizli tutan Norton AntiVirus, internet gezinimleriniz sırasında internet sayfalarının kişisel bilgilerinizi izniniz olmadan almasını engelleyerek güvenli bir internet deneyimi geçirmenizi sağlar.

Girdiğiniz internet sayfalarında kullandığınız kişisel bilgilerinize ilişkin istatistikler almanız ve en çok hangi kişisel bilgilerinizi internet ortamında paylaştığınızı görüntüleyebilmeniz de mümkün. Bu sayede otomatik giriş yaptığınız kullanıcı hesap girişi olan internet sitelerini, şifrelerinizin zorluk derecesini ve hafızaya alınan kullanıcı hesap bilgilerinizi takip edebilirsiniz.

Kimlik Koruması altında sunduğu diğer bir hizmet oluşturucu Parola Oluşturucu, tahmin edilmesi zor ve güçlü şifreler oluşturarak hesaplarınızı daha güvenli hale getirmenizi sağlar. Oluşturmak istediğiniz parolaya dair uzunluk, rakam/harf içermesi, büyük/küçük harf ve noktalama işaretleri gibi bir dizi seçim yapmanızın ardından hesaplarınız için çok daha güvenli şifreler oluşturabilirsiniz.

Performans

Basit bir antivirüs programından çok daha fazlası olan Norton AntiVirus, bilgisayarınızın performansını arttırmaya yönelik disk optimizasyonu, dosya temizliği, başlangıç uygulamarı düzenleme ve performans istatistiği gibi seçeneklerle cihazınızı güvende tutmanın yanısıra daha verimli kullanılabilir bir hale getirir.

Performans arttırmaya yönelik kullanabileceğiniz Disk Optimzasyon, sabit diskiniz üzerinde bulunan bozuklukları tarayarak onarmanıza ve disk birleştirme işlemi yaparak okuyucu başlıklı sabit diskler için veri okuma hızını arttırmanıza olanak tanır.

Sisteminizde birikerek bilgisayar performansını etkileyen geçici ve gereksiz sistem dosyalarını ve internet tarayıcılarına ait çerezleri temizleyen Dosya Temizliği, sabit diskiniz üzerinde boş alan açmanızı ve sabit diskinizden gereksiz dosyaları arındırarak hissedilir bir performans artışı sağlar.

Ayrıca başlangıçta otomatik olarak çalışan uygulamaları düzenleyebileceğiniz Başlangıç Yöneticisi ile sisteminizin açılış hızını düşüren gereksiz uygulamaları çıkartarak sisteminizin daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu başlık altında yer alan son özellik olan Grafikler ile işlemci kullanım oranını görüntülerken geçmiş tarihlere oranla bilgisayar performansınızda yaşanan değişimi görselleştirilmiş grafiksel istatistikler sayesinde değerlendirebilirsiniz.

İhtiyaca uygun olarak tecih edebileceğiniz farklı seviyelerdeki tarama seçenekleri ile zamandan tasarruf ederek hızlı bir şekilde virüs ve kötü amaçlı yazılımlar tarafından tehdit altında olan cihazlarınızı tarayabilir ve tehlikelerden arındırabilirsiniz. Hızlı Tarama, Tam Tarama ve Standart Tarama seçenekleri ile virüs ve kötü amaçlı yazılımlar için disk taraması başlatabileceğiniz gibi Arıza Raporu sayesinde kurulu olan işletim sisteminiz, uygulamalarınız ve donanımlarınız hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, sorunlarını görüntüleyebilirsiniz.

İnternet tarayıcılarınız ve indirme yöneticileri aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz indirmeler için dosya taraması yaparak güvenli bildirimi alırsınız. İnen dosyalar arasında şüpheli olan dosyalara karşıda önlem alan Norton AntiVirus, diğer alanlarda olduğu gibi indirme işlemleriniz içinde tam koruma sağlıyor. Tarayıcınıza kurulan Norton AntiVirus eklentisi sayesinde, gezindiğiniz internet siteleri arasında güvensiz olarak işaretlenenlere giriş yaparken oluşturabilecek güvenlik risklerine dair özet bir bilgi alıyorsunuz.

Virüs ve kötü amaçlı yazılımları tanıma veritabanının otomatik olarak internet üzerinden indirilerek güncellenmesinin yanısıra çevrimdışı virüs ve kötü amaçlı yazılım tanıma veritabanının güncellemeleri indirilerek de manuel olarak yüklenebilir.

Aradığınız özellikleri Norton AntiVirus içerisinde bulamadıysanız veya aynı anda birden fazla cihaz için koruma sağlamak istiyorsanız, ek özellikler barındıran Symantec'in Norton Security Standart, Norton Security Deluxe ve Norton Security Premium ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Önemli Not: İndirme bağlantısı 1 günlük Norton AntiVirus deneme sürümüne ait olmakla birlikte kurulum sırasında istenmeyen araç çubuğu ve ek yazılım kurulumu önerileri ile karşılaşabilirsiniz. 1 günlük denemenin ardından antivirüs programından memnun kalmanız halinde lisans satın alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku...
Norton AntiVirus Detay
Platform : Windows
Sistem : Windows XP/Vista/7/8/10
Virüs Kontrol : Tarandı
Boyut : 129 MB
Dil : İngilizce
Lisans : Deneme
Yayımcı : Symantec
Güncellenme : 24.03.2019
Benzerler
ZoneAlarm PRO Antivirus Firewall icon
ZoneAlarm PRO Antivirus Firewall 15.6.121.18102
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Deneme
AKINSOFT FilterPlus icon
AKINSOFT FilterPlus 2.04.02
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Demo
Arovax AntiSpyware icon
Arovax AntiSpyware 2.1.153
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Ücretsiz
Avast! Internet Security icon
Avast! Internet Security 19.6.2383
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Deneme
Bitdefender Internet Security icon
Bitdefender Internet Security 2020 24.0.3.15
yıldız yıldız yıldız gri yıldız gri yıldız Deneme
Günceller
CCleaner icon
CCleaner 5.62.7538
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Ücretsiz
VLC Media Player icon
VLC Media Player 3.0.8
yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız Ücretsiz
Opera icon
Opera 64.0.3417.47
yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız Ücretsiz
iTunes icon
iTunes 12.10.1.4
yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız Ücretsiz
Rufus icon
Rufus 3.8
yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız Ücretsiz
Popülerler
Google Chrome icon
Google Chrome 76.0.3809.87
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Ücretsiz
Ammyy Admin icon
Ammyy Admin 3.7
yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız Ücretsiz
Microsoft PowerPoint icon
Microsoft PowerPoint 2016 Preview
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Deneme
Adobe Flash Player icon
Adobe Flash Player 32.0.0.171
yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız Ücretsiz
Adobe Fireworks icon
Adobe Fireworks CS6
yıldız yıldız yıldız yıldız gri yıldız Deneme
^
indir
Kullanım Şartları - Gizlilik Politikası - Hakkımızda - Bize Ulaşın

facebook icon twitter icon google icon pinterest icon